среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 67
home Вести

Самоубиствен напад во Кабул, 12 мртви

Самоубиствен напад во Кабул, 12 мртви

Најмалку 12 луѓе се убиени, а повеќе од 30 рането во напад на бомбаш самоубиец на влезот во Министерството за рурален развој во Кабул, пренесува Ројтерс.

Повикувајќи се на авганистански претставници, АП пренесува дека во нападот ранети се 31 лице.

Коронавирус