сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 94
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

САД со пакет мерки од 2,2 билиони долари

САД со пакет мерки од 2,2 билиони долари

Претседателката на Претставничкиот дом во Конгресот на САД, Ненси Пелоси изјави дека денеска ќе го одобрат нацрт-законот за економско олеснување со 2,2 билиони американски долари, поради кризата со коронавирусот.

На прашањето дали одлуката ќе биде донесена со јавно гласање, Пелоси одговори: „Ќе видиме“.

Се очекува дебатата да трае три часа.

Коронавирус