понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 154
home Вести

САД се уште без конечна одлука за Сирија

САД се уште без конечна одлука за Сирија

Состанокот на американскиот претседател Доналд Трамп со неговиот тим за национална безбедност, по повод ситуацијата во Сирија синоќа заврши без конечна одлука за евентуален воен напад.

Портпаролката на Белата куќа, Сара Сандерс изјави дека на состанокот „не е донесена конечна одлука“.

– Продолжуваме да ги проценуваме разузнавачките информации и ангажирани сме во разговорите со нашите партнери и сојузници, посочи Сандерс.

Коронавирус