недела, 4. декември 2022. Вести денес: 67
home Вести

САД наскоро ќе и даде рокови на Северна Кореја

САД наскоро ќе и даде рокови на Северна Кореја

САД наскоро ќе и постави временска рамка на Северна Кореја кој содржи спефицични барања, по историскиот самит меѓу Доналд Трамп и Ким Џонг-ун.

Неименуван американски претставник, не ги прецизирал деталите, но рекол оти временскиот рок ќе биде доволно мал за јасно да се означи нивото на ангажирање на Пјонгјанг.

-Наскоро ќе знаеме дали тие ќе делуваат со добра намера или не, изјавил претставникот кој сакал да остане анонимен, пренесува Ројстерс.

Коронавирус