четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 159
Во живо

ВО ЖИВО: Мицкоски на средба со граѓани во Радовиш

home Вести

САД го затвораат конзулатот во Ирак

САД го затвораат конзулатот во Ирак

САД одлучија да го затворат конзулатот во ирачкиот град Басра поради безбедносни причини, соопштија американски високи претставници кои барале да останат анонимни.

Одлуката следува по ракетниот напад и насилните протести во Басра. (МИА)

Локални избори 2021