среда, 8. јули 2020. Вести денес: 92
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

САД, Франција и Британија сакаат итна седница на СБ на ОН за Сирија

САД, Франција и Британија сакаат итна седница на СБ на ОН за Сирија

САД, Франција и Велика Британија повикаа на итна расправа во Советот за безбедност на ОН за ситуацијата во северозападна Сирија.

„САД, Франција и Велика Британија побараа состанок на Советот за безбедност на ОН за ситуацијата во северозападна Сирија со учество на специјалниот пратеник на генералниот секретар на ОН, Гејр Педерсен и претставници на Канцеларијата за координација на хуманитарните работи“, изјави извор.

Според првичните информации, состанокот би можел да се одржи в четврток. Претходно, генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш повика на итно прекинување на непријателствата во северозападна Сирија.

Парламентарни избори 2020