понеделник, 1. август 2022. Вести денес: 1
home Вести

Рускиот министер за одбрана ги посетил војниците во Украина

Рускиот министер за одбрана ги посетил војниците во Украина

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу изврши инспекција на руските војници во Украина, соопшти денеска војската.

На командните пунктови на руските единици, армискиот генерал Сергеј Шојгу ги прифати извештаите на командантите за актуелната ситуација и акциите на руските вооружени сили во главните оперативни области, се вели во соопштението на Министерството.

Се уште не е јасно каде точно била инспекцијата на министерот Шојгу.  (МИА)

Коронавирус