понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 173
home Вести

Рускиот град каде што се игра Мундијалот под вода: Улиците станаа реки, а сите го забележаа јунакот кој ги спасуваше жените (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Рускиот град каде што се игра Мундијалот под вода: Улиците станаа реки, а сите го забележаа јунакот кој ги спасуваше жените (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Само половина час било доволно за силниот дожд да направи хаос во Нижни Новогород, руски град, а и еден од градовите во кој во овој момент се игра Светското првенство во фудбал.

Во еден момент дождот ги поплави улиците, поради што возачите мораа да застанат со автомобилите и да излезат надвор. Едноставно, било невозможно да се продолжи со возење.

Еден снимател ги соблече панталоните влета во водата и снимаше се што се случува околу него. Во исто време персоналот од хотелот скокна во водата, за од автомобилот да ги извади работите на снимателот.

Фотографите и елегантно облечен човек, кој ги спасуваше жените од поплавите.

ФОТО: Ројтерс

Коронавирус