недела, 29. јануари 2023. Вести денес: 0
home Вести

Руската армија собори дрон во Сирија

Руската армија собори дрон во Сирија

Руската армија соопшти дека соборила еден дрон, кој ја нападнал воздухопловната база Хмејмим во Сирија.

Дронот бил управуван од сириските бунтовници и бил лансиран од територија под нивна контрола.

Беспилотното летало било соборено на безбедна оддалеченост од базата Хмејмим.