четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 133
home Вести

Русија: Половина од заболените од коронавирус се без симптоми

Русија: Половина од заболените од коронавирус се без симптоми

Во Русија, 5.352 лица (50.6 проценти) позитивни на новиот коронавирус немале никакви симптоми, соопштија од кризниот штаб во Москва.

Бројот на заразени од новиот коронавирус во Русија е зголемен за 10.581 и со тоа вкупниот број на позитивни случаи е 145.268.

Во Москва се регистрирани нови 5.795 случаи, со тоа бројот на заразени во главниот град на Русија изнесува 74.401, дневниот раст изнесува 8.4 проценти.

ЕУРО 2020

Македонија