понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 9
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Русија на чекор до вакцина против коронавирусот

Русија на чекор до вакцина против коронавирусот

Русија го утврдила видот на коронавирусот и моментално се работи на развој на вакцината, а веќе постојат пет прототипови, изјавила вицепремиерката на Русија, Татјана Голикова.

Како што истакнала, иако постојат пет прототипови на вакцината сепак и понатаму станува збор за почетна фаза на развој на истите.

„Научниците сериозно работат во изработката на вакцините. Во почетна фаза сме, но работиме со сите сили“ – додала таа.

Парламентарни избори 2020