понеделник, 1. март 2021. Вести денес: 146
home Вести

Русија: Експлозија во Саратов, најмалку 22 лица се повредени

Русија: Експлозија во Саратов, најмалку 22 лица се повредени

Најмалку 22 лица се повредени денеска во експлозија што избила во кафуле во рускиот град Саратов.

Засега не е позната причината за експлозијата.

– Од 40 лица кои се наоѓале во кафулето, повредени се 22. Меѓу нив се и двајца малолетници. Хоспитализирани се 14 лица, соопштија од руското Министерство за вонредни ситуации.

Коронавирус