петок, 23. октомври 2020. Вести денес: 29
Во живо

Протест на ВМРО-ДПМНЕ против мафијата, за правда и слобода

home Вести

Рекорден број на заразени во Франција, 32.427 за еден ден

Рекорден број на заразени во Франција, 32.427 за еден ден

Во Франција вчера се регистрирани рекордни 32.427 новозаразени со коронавирусот, соопшти француското Министерство за здравство.

Од последниот пресек починале уште 90 лица.

Од почетокот на пандемијата во Франција се заразиле вкупно 867.197 лица, а 33.392 починале. (МИА)

Коронавирус