среда, 2. декември 2020. Вести денес: 213
home Вести

Регистрирани првите два случаи на коронавирус во Русија

Регистрирани првите два случаи на коронавирус во Русија

Во Русија денеска се регистрирани првите два случаи на заразени со новиот коронавирус, соопшти заменик премиерката Татјана Голикова.

Како што соопштуваат од Москва, станува збор за двајца кинекси државјани, а случаите се регистрирани во Трансбајкалскиот и Тјуменскиот регион, пренесе Тасс.

-Тие се наоѓаат под строг надзор. Изолирани се и им се укажува неопходната помош. Двајцата се кинески државјани, изјави Голикова.

Коронавирус