недела, 11. април 2021. Вести денес: 0
home Вести

Редица кенгури скокаат на снегот во Австралија (ВИДЕО)

Редица кенгури скокаат на снегот во Австралија (ВИДЕО)

На интернет се појави видео од редица кенгури кои скокаат на снегот во Австралија.

Како што пишува на Јутјуб, видеото било снимено од Стивен Гренфил додека патувал со автомобил, а потоа го објавил на Твитер.

Коронавирус