петок, 17. септември 2021. Вести денес: 48
home Вести

Расте бројот на заразени и починато од коронавирус во Италија

Расте бројот на заразени и починато од коронавирус во Италија

Во Италија уште четири лица починаа од Ковид-19, со што вкупниот број на смртни случаи достигна 21, а бројот на заразени се зголеми од 650 на 821.

Епидемијата на новиот коронавирус во Италија почна минатата недела во северните региони Ломбардија и Венето.

Ломбардија ќе побара од Владата во Рим мерките против ширењето на вирусот да останат во сила уште една недела, соопшти регионалната Влада

Коронавирус