петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Расте бројот на заразени и починати во Германија

Расте бројот на заразени и починати во Германија

Бројот на потврдени случаи на заразени со новиот коронавирус во Германија е зголемен на 31.554 и од таа болест починале 149 лица.

Според податоците на Институтот за здравство РКИ, бројот на заразени лица се зголемил за 4.191, додека на починати – 36.

Германија презеде неколку пациенти од Франција и Италија на лекување од коронавирусот

Коронавирус