понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 121
home Вести

Расте бројот на загинати во автобуската несреќа во Русија

Расте бројот на загинати во автобуската несреќа во Русија

Најмалку 15 лица загинале, а 18 се повредени при превртување на автобус во регионот Трансбајкал, во рускиот далечен исток, соопштија локалните власти.

Според информациите на локалните лекарски служби, шестмина повредени се хоспитализирани.

Во автобусот имало 43 луѓе.

Портпаролот на локалната полиција соопшти дека до несреќата дошло поради пукање на гума на автобусот.

Коронавирус