четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 83
home Вести

Ракетирана ирачката воздушна база Балад

Ракетирана ирачката воздушна база Балад

Повеќе ракети синоќа се истрелани врз воздушната база Балад во Ирак.

Според ирачките медиуми три ракети „Катјуша“ паднале во воздушната база.

Ракетите не предизвикале голема материјална штета.(МИА)