понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 37
home Вести

Раб: Обезбедени се неспорни докази за труењето на Навални

Раб: Обезбедени се неспорни докази за труењето на Навални

Шефот на британската дипломатија Доминик Раб изјави дека се обезбедени „неспорни“ докази за труењето на рускиот активист и критичар на Кремљ, Алексеј Навални.

-Застанавме рамо до рамо со Германија и Франција и ќе сториме се што е потребно за да воведеме санкции за руските официјални лица одговорни за труењето на Навални, рече Раб, цитиран од британските медиуми.

Коронавирус