недела, 19. септември 2021. Вести денес: 13
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Вести

Путин одговараше 3:43 часа на 53 прашања на новинари

Путин одговараше 3:43 часа на 53 прашања на новинари

Годишната конференција за медиуми на рускиот претседател Владимир Путин, траеше три часа и 43 минути, и за тоа време тој одговори на 53 прашања на новинари.

Конференцијата траеше три минути подолго од минатата година.

На 14-та годишна прес-конференција, одржана во Светскиот трговски центар во Москва, беа акредитирани рекордни 1.702 новинари.

Првата годишна конференција за медиуми во 2001 година, траеше најкратко, само еден час и 35 минути. Најдолга беше таа во 2008 година, кога Путин одговараше на прашања четири часа и 40 минути.

MIA

Коронавирус