четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 31
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Путин нурна во ледена вода и ја испочитува традицијата за Богојавление (ВИДЕО)

Путин нурна во ледена вода и ја испочитува традицијата за Богојавление (ВИДЕО)

Претседателот на Русија, Владимир Путин, нурна во ледена вода во Московската област по повод православниот Христијански празник Богојавление.

Путин скокна во дупката исечена во форма на крст, се прекрсти три пати и нурна во водата.

„Владимир Путин учествуваше во богојавленското капење и тоа е негова традиција која тој не ја менува“, кажа портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков.

Коронавирус