вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 128
home Вести

Пукотници во средно училиште во Тексас

Пукотници во средно училиште во Тексас

Пукотници и активен вооружен човек се пријавени во средно училиште во Санта Фе, јавува Си-Ен-Ен.

Во соопштението од училиштето се вели дека изутрината се случил инцидент во средното училиште.

-Областа е евакуирана. Штом ќе бидат достапни, ќе испраќаме информации до јавноста.

Според очевидец, вооружен маж влегол во училница и почнал да пука со пушка. Тој вели дека видел девојчи кое било погодено во нога.

Коронавирус