сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 77
home Вести

Пукотници во Лондон, распоредени се специјалци со автомати

Пукотници во Лондон, распоредени се специјалци со автомати

Паника завладеа во Лондон, блокиран е Тауер бриџ а голем број полициски возила се на местото на настанот.

На социјалните мрежи се споделуваат информации дека се слушаат пукотници, но нема подетални информации. Заради безбедност полицијата во моментов го евакуира местото.

Коронавирус