сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 65
home Вести

Пукотници пред седиштето на Јутјуб

Пукотници пред седиштето на Јутјуб

Пукотници се слушнале во близина на главниот објект на Јутјуб во Сан Бруно, Калифорнија, јавува БиБиСи.

Возила на итната помош се на местото на настанот, а полицијата ги предупреди граѓаните да не се движат во тој реон.

Компанијата Гугл, која го поседува Јутјуб соопшти дека истажува можен „инцидент со пукотници“.

Неколку работници во компанијата пријавиле пријавиле присуство за вооружено лице, но засега нема официјална потврда.

Коронавирус