среда, 7. декември 2022. Вести денес: 145
home Вести

Пукотници и напад со нож на „блек фрајдеј“ во трговски центри, има повредени

Пукотници и напад со нож на „блек фрајдеј“ во трговски центри, има повредени

Во трговски центар во Њу Џерси за време на шопинг треската „блек фрајдеј“ дошло до инцидент со пукање во кој е ранет маж.

Во трговскиот центар во градот Сиракруз двајца мажи се избодени со нож.

Во вооружениот инцидент во трговскиот центар „Милс “ во Њу Џерси според портпаролката на градот Кели Мартинс повреден е маж , но за среќа неговите повреди не биле опасни по живот, пренесе АП.

По инцидентот нема уапсени , а ранетиот маж не сакал да соработува со полицијата, изјавила Мартинс.Според АП полицијата сега ги анализирала видео снимките од безбедносните камери.

По пукотниците трговскиот центар бил веднаш евакуиран.

Qatar 2022