вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Пукотница во Тексас- Најмалку едно лице убиено, 18 повредени (ВИДЕО)

Пукотница во Тексас- Најмалку едно лице убиено, 18 повредени (ВИДЕО)

Полицијата во Тексас во 11 часот по локално време добила дојава за пукање во близина на трговскиот центар Валмарт во градот Ел Пасо.

Најмалку едно лице е загинато , а 18 се повредени со прострелни рани . Полицијата е на терен. На снимките на социјалните мрежи се гледа како повеќе луѓе неподвижно лежат на паркингот пред трговскиот.

Полицијата уапсила три лица , а акцијата е во тек. Не се знае колку тешко се повредени застреланите 18 лица. Целото подрачје го надлетуваат хеликоптери.

Трговскиот се наоѓа на само неколку километри од мексиканската граница . На социјалните мрежи има информации за поголем број загинати и дека напаѓачот почнал со калашникови да пука кон луѓето на паркингот пред трговскиот.

Полцијата соопшти декаима повеќе напаѓачи и го предупреди населението да остане во домовите.

Коронавирус