сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 103
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски ќе ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Центар

home Вести

Пукање во „Волмарт“, ранети најмалку три лица

Пукање во „Волмарт“, ранети најмалку три лица

Најмалку три лица се повредени денеска во пукотница во супермаркетот Волмарт во источен Арканзас, соопшти полицијата.

Инцидентот се случил во Форест Сити, 135 километри источно од Литл Рок, изјави локалниот портпарол на полицијата.

Засега не е познато колку се сериозни повредите на ранетите, ниту дали напаѓачот е уапсен.

Парламентарни избори 2020