недела, 5. април 2020. Вести денес: 103
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Пукање во трговски центар: Убиен е тинејџер

Пукање во трговски центар: Убиен е тинејџер

Еден тинејџер е убиен во пукање во трговски центар во приградска област Денвер, соопшти американската полиција.

Портпаролот на полицијата во Аурора, Ентони Камачо, изјави дека во тек е потрага по еден осомничен, но не да прецизира дали има сознанија колку лица биле вклучени во пукањето.

– Не веруваме дека постои закана за пошироката јавност, рече Камачо, но не кажа повеќе детали.

Полицајците кои патролирале во трговскиот центар реагирале на пријава за пукање и го пронашле 17-годишпното момче повредено, кое потоа било однесено во болница каде што починало.

Коронавирус