четврток, 13. мај 2021. Вести денес: 123
home Вести

Пукање во Колорадо: Полицијата ја опколи продавницата во која е и напаѓачот, пристигнаа два хеликоптери брза помош (ВИДЕО)

Пукање во Колорадо: Полицијата ја опколи продавницата во која е и напаѓачот, пристигнаа два хеликоптери брза помош (ВИДЕО)

Полицијата опколи продавница за храна во градот Болдер во американската држава Колорадо по пријава за пукање.

За напаѓачот се верува дека е внатре, а тој наводно пукал кон полицијата.

Сè уште не е познато дали има повредени, но како што пренесува CBS пристигнале два хеликоптери на брза помош.

Коронавирус