среда, 15. јули 2020. Вести денес: 129
ИЗБОРИ 2020

Излезност до 11 часот: 11,90%, гласале 215,931 граѓани

home Вести

ПУКАЊЕ ВО ХОЛАНДИЈА: Неколку луѓе убиени во пресметка во куќа во Дордрехт

ПУКАЊЕ ВО ХОЛАНДИЈА: Неколку луѓе убиени во пресметка во куќа во Дордрехт

Неколку луѓе се застрелани во инцидент во холандскиот град Дордрехт соопшти локалната полиција на Твитер.

До сега не се достапни деталите за инцидентот, но според холандската телевизија НОС, пукањето се случило во куќа.

Припадниците на полицијата веднаш пристигнале на лице место, а истрагата е во тек.