вторник, 21. март 2023. Вести денес: 24
home Вести

Пукање во банка: Има ранети, луѓе крвави лежат на под

Пукање во банка: Има ранети, луѓе крвави лежат на под

Полицијата во американскиот град Синсинати ја опкружи банката во која се напаѓач. Според првите информации, повеќе луѓе се повредени дворот на банката и подрачјето каде што се прави примопредавањето на парите.

Полицијата ги извести граѓаните да не се приближуваат на зградата на „Fifth Third Bank“ во Синсинати. Според првите информации, повеќе луѓе се ранети во пукањето околу 9 часот наутро по локално време.

Еден вработен на Твитер објави фотографија на која се гледа човек кој лежи со крв со прострелна рана на главата.

Повеќе информации се очекуваат наскоро.

loading...