петок, 4. декември 2020. Вести денес: 42
home Вести

Пукање на фудбалски натпревар: Погодена трудница, на лице место и правеле царски рез (ВИДЕО)

Пукање на фудбалски натпревар: Погодена трудница, на лице место и правеле царски рез (ВИДЕО)

На фудбалски натпревар во Далас во вооружен инцидент пукано беше во пет луѓе меѓу кои и трудница.

Како што јавуваат медиумите во Америка на неа морале да и направат царски рез на лице место.

Како што информираат жената е во критична состојба, додека здравствената состојба на бебето е добра.

Еден од сведоците на пукањето во Далас кажа дека почнал да бега кога видел дожд од куршуми. За среќа, тој поминал без повреди, но кажа дека сигурно избегнал 10-тина куршуми.

Коронавирус