петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 158
home Вести

Пукање на фестивал за храна во Калифорнија, најмалку четири мртви

Пукање на фестивал за храна во Калифорнија, најмалку четири мртви

Во пукотници кои се случиле вчера за време на фестивалот за храна во Калифорнија, има жртви, но полицијата не соопшти официјални информации. Неофицијално, загинале четири лица, а 15 биле повредени.

Очевидци тврдат дека жена околу триесетина години одненадеж извадила пушка и почнала да пука по луѓето.

„Видов како пука во сите правци. Немаше некоја посебна мета“, изјавија очевидци.

 

Коронавирус