четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 165
Во живо

ВО ЖИВО: Мицкоски на средба со граѓани во Радовиш

home Вести

Прво сакал да ја убие со инсулин: Фармацевт со кеса си ја задавил сопругата и избегал со љубовникот

Прво сакал да ја убие со инсулин: Фармацевт со кеса си ја задавил сопругата и избегал со љубовникот

Фармацевт од Англија со кеса си ја задавил сопругата за ги земе парите од нејзиното животно осигурување и да избега со неговиот љубовник. Митеш Пател (37) од Мидлсбро обвинет е дека на 15 мај годинава ја задавил својата 34 годишна сопруга Џесика за да ги земе парите од нејзините полиси за животно осигурување.

Откако ја задавил со кеса, тој ги земал парите и избегал во Австралија со својот љубовник. Сопругот прво на суд се појавувал како сведок , се додека полицијата не утврдила дека на вратот на жената има гребаници и го идентификувала како осомничен.

Митеш и Џесика и двајцата фармацевти, имале аптека, но тој ја изневерувал сопругата со мажи кои ги запознавал преку телефонска апликација. Во истрагата било откриено дека уште пред пет години тој на интернет се пребарувал колку инсулин е потребно да се вбризга во телото за да предизвика смрт.

Локални избори 2021