четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 99
home Вести

Први три случаи на коронавирус во Маурициус

Први три случаи на коронавирус во Маурициус

Маурициус ги потврди првите три случи на коронавирус, соопшти денеска владата на оваа островска земја во Индиски океан.

„Станува збор за државјани на Маурициус кои неодамна се вратиле на островот, на возраст од 21, 25 и 59 години“, се наведува во соопштението на владата, објавено на нејзиниот сајт, пренесуваат британските медиуми.

Оттаму се прецизира дека двајца од заразените работеле на крузер, додека третиот дошол од Велика Британија.

Коронавирус