среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 28
home Вести

Први 15 случаи на коронавирус во Таџикистан

Први 15 случаи на коронавирус во Таџикистан

Таџикистан ги потврди првите 15 случаи на заразени со новиот коронавирус во земјата, соопшти денеска Министерството за здравство.

Петмина од заразените се во главниот град Душанбе, а останатите 10 се во регионот Согд, кој граничи со Узбекистан и Киргистан, соопшти Министерството.

ЕУРО 2020

Македонија