сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 64
Во живо

Протест – „Или Заев или Македонија, оставка сега за да не биде предоцна“

home Вести

ПРВА ЖРТВА ОД КОРОНАВИРУСОТ ВО БУГАРИЈА- почина жена која била примена вчера, еве ги деталите!

ПРВА ЖРТВА ОД КОРОНАВИРУСОТ ВО БУГАРИЈА- почина жена која била примена вчера, еве ги деталите!

Попладнево во Софија почина жената која вчера беше хоспитализирана во исклучително тешка состојба, а кај која беше утврден позитивен тест на Ковид-19.

Пациентката имала хронични кардиоваскуларни проблеми и претходна операција на срцето. Жената дошла во болницата „Пирогов“ со тешка пневмонија.

И покрај извршените интензивни реанимациски мерки лекарите не успеале да го спасат нејзиниот живот.

Екипа на болницата „Пирогов“ и натаму се бори за животот на 74-годишен маж, кој исто така има позитиовен тест на коронавирус.

Коронавирус