петок, 4. декември 2020. Вести денес: 100
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ денес со блокада во Скопје и со протест во 20 градови, оставка на Заев веднаш!

home Вести

Прва жртва на коронавирусот во Јапонија

Прва жртва на коронавирусот во Јапонија

Во Јапонија денеска е потврдена првата жртва на коронавирусот, изјави јапонскиот министер за здравство Кацунобу Като.

Тој истакна дека од последица на коронавирусот починала 80-годишна жена од округот Канагава, кој граничи со главниот град Токио.

Като ја соопшти информацијата на прес-конференција, без да изнесе повеќе детали.

Коронавирус