сабота, 10. јуни 2023. Вести денес: 16
home Вести

Прв смртен случај од коронавирус во Кувајт, заразени вкупно 479 лица

Прв смртен случај од коронавирус во Кувајт, заразени вкупно 479 лица

Кувајт денеска го потврди првиот смртен случај од коронавирусот.

Бројот на заразени во изминатите 24 часа е зголемен за 62, на вкупно 479, соопштија локалните власти.