сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 17
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Прв смртен случај од коронавирус на Северен Кипар

Прв смртен случај од коронавирус на Северен Кипар

Во така наречената Турска Република Северен Кипар пријавен е првиот смртен случај како последица од новиот коронавирус.

Во болница во Никозија почина 67-годишен германски турист, кој имал хронична опструктивна болест на белите дробови и висок крвен притисок.

Во самопрогласената Турска Република Северен Кипар досега се регистрирани 61 човек инфицирани со Ковид-19.

Коронавирус