сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 23
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Прв смртен случај на Ковид-19 во Сирија

Прв смртен случај на Ковид-19 во Сирија

Во Сирија почина една жена заразена со коронавирус, што е прв смртен случај на Ковид-19 во оваа земја, соопшти сириското Министерство за здравство.

Сирија досега потврди само пет случаи, но лекаритесметаат дека има поголем број заразени.

Официјалните лица негираат прикривање, но воведоа ограничување на движењето и мерки за спречување на пандемијата.

Коронавирус