понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Прв случај на заболен во централата на ОН во Њујорк

Прв случај на заболен во централата на ОН во Њујорк

Соработничка на постојаната мисија на Филипини во ОН се заразила со новиот коронавирус и дипломатската мисија е затворена. Сите вработени се во домашен карантин, соопштија од Светската органзиација.

Тоа е прв регистриран случај на зарзен со Ковид-19 во централата на ОН во Њујорк.

За последен пат таа била во централата на ОН на 9 март и немала симптоми на болеста, се прецизира во соопштението.

Коронавирус