четврток, 16. септември 2021. Вести денес: 114
home Вести

Прв случај на Ковид-19 во Саудиска Арабија

Прв случај на Ковид-19 во Саудиска Арабија

Во Саудиска Арабија е регистриран првиот случај на пациент заразен со новиот коронавирус, соопшти саудиското Министерство за здравство.

Лицето заразено со вирусот дошло од Иран преку Бахреин.

Портпаролот на саудиското Министерство за здравство вчера соопшти дека земјата подготвила 25 болници во случај да се потврди случај на Ковид-19.

Коронавирус