четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 143
Во живо

Народот против загадувањето на воздухот, протести организирани од ВМРО-ДПМНЕ во 19 часот

home Вести

Проверка на сите четири аеродроми во Москва поради дојави за бомби

Проверка на сите четири аеродроми во Москва поради дојави за бомби

Службите за вонредни ситуации ги проверуваат сите четири аеродроми во Москва, откако се добиени анонимни закани за поставени бомби.

– Полицијата прими дојава за поставени бомби на аеродромите Внуково, Шереметјево, Домодедово и Жуковски. Истрагата е во тек, соопштија службите.

Сепак аеродромите продолжиле вообичаено да работат и не се евакуирани.

Претходно денеска, непознато лице ја информирало полицијата дека се поставени бомби во десет судови и повеќе од десет училишта во рускиот главен град.

Коронавирус