четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 160
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Вести

Проработе еден од најголемите вулкани на светот: Жителите во паника (ВИДЕО)

Проработе еден од најголемите вулкани на светот: Жителите во паника (ВИДЕО)

Забележана е нова ерупција на вулканот Асо во јапонското Кумамото, забележала јапонската метеоролошка агенција. Ова е втора ерупција за две недели пренсува Итар Тас.

Локалните власти предупредуваат дека граѓаните треба да се држат подалеку од вулканот.Ито така никаков воздушен сообраќај не треба да има, а со висина од 1.592 метра, овој вулкан е најголемите во светот.

Коронавирус