вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Пронајдена една од црните кутии на урнатиот индонезиски авион

Пронајдена една од црните кутии на урнатиот индонезиски авион

Индонезискиот тим за потрага пронајде една од двете црни кутии, на авион на компанијата „Сривиџаја ер“, што се урна пред три дена во Јаванско Море, при што загинаа 62 патници и членови на екипажот.

Се уште е непознато дали се пронајдени снимачот на глас во кокпитот или снимачот на податоци за летот.

Авиононт во саботата полета од Џакарта кон градот Понтијак на островот Борнео и за кратко време исчезна од радарите.

Локални избори 2021