сабота, 25. март 2023. Вести денес: 85
home Вести

Професор монструм на морничав начин ја убил својата мајка: Му сметало што е неподвижна, а го издаде еден детаљ (ВИДЕО)

Инцидентот се случил на 29 септември 2017 година, во западната држава Гуџарат, а пуштен е во јавноста после неговото апсење.
Професор монструм на морничав начин ја убил својата мајка: Му сметало што е неподвижна, а го издаде еден детаљ (ВИДЕО)

Полицијата во Индија уапсила професор кој болната мајка ја фрлил од тераса.

Ладнокрвно убиство, кое прво било пријавено како несреќа, откриено по одгледувањето на снимките од сигурносната камера кои јасно покажуваат како синот ја влече мајката на тераса.

Инцидентот се случил на 29 септември 2017 година, во западната држава Гуџарат, а пуштен е во јавноста после неговото апсење.

36 годишниот професор на колеџ е идентификуван како Сандип Натвар, а жртвата е 64 годишната Џаишри Биена.

-До заклучокот дека синот е убиецот дојдовме по информациите дека Џаишри не била во состојба самостојно да се движи во времето поминато во болница. Дури и за облекување папучи и била потребна помош од синот, кажал локалниот полицаец.

-Ги проверивме камерите инсталирани во станот, а снимката јасно сугерира дека Натвани бил со Џаишри кога паднала од терасата, кажа Карандарај Вагела, заменик комесарот на полицијата.

Според извештаите, Сандип прво негирал дека ја убил својата мајка, но потоа го признал ова злосторство. Жртвата наводно била врзана за кревет откако доживеала крварење во мозокот.

loading...