недела, 16. јануари 2022. Вести денес: 105
home Вести

Продолжува операцијата за спасување на децата во Тајланд: Се стравува дека две дечиња се преслаби за извлекување (ВИДЕО)

Продолжува операцијата за спасување на децата во Тајланд: Се стравува дека две дечиња се преслаби за извлекување (ВИДЕО)

Третата фаза од спасувањето на преостанатите четири деца и нивниот тренер од пештерата на северот на Тајланд почна утрово, а официјалните лица најавуваат дека сите пет лица ќе бидат извадени во текот на денот.

Според последните информации две од четирите деца кои се заробени во пештерата можеби имаат инфекција на белите.

Можноста за вакво нешто за потврди и секретарот на Министерството за здравство Џедсад Чокдумронгсук.

Инаку, утринава родителите низ заштитно стакло ги видоа своите деца.

Ако се оди според планот, до крајот на денот ниту еден член на младиот фудбалски тим нема да биде заробен во пештерата.

Инаку, родителите веќе си ги видеа своите осум деца, кои беа спасени од пештерата.

Коронавирус