сабота, 31. октомври 2020. Вести денес: 20
home Вести

Продолжува црниот бран во Италија, 793 мртви за 24 часа

Продолжува црниот бран во Италија, 793 мртви за 24 часа

Во Италија денес починале 793 луѓе од коронавирусот.

Новозаболени се 6557 лица.

Сега во Италија има вкупно 53.578 заразени а вкупно 4.825 луѓе го изгубиле својот живот.

Во Ломбардија каде што е најкритично, починале 546 луѓе во текот на денешниов ден.

Во регионот Тоскана денес се забележани 2019 нови случаи а 25 луѓе го загубиле својот живот.

Коронавирус